Styrelse

xx

Malin Möller

Ordförande
Chef Verksamhetsutveckling, KGK

malin.moller@kgk.se

Staffan Fredlund

Vice ordförande
Environmental Manager and Sustainability, Wihlborgs Fastigheter AB
staffan.fredlund@wihlborgs.se

xx

x

Maria Smith

Andre vice ordförande
Generalsekreterare, Axfoundation
maria.smith@axfoundation.se

x

Johanna Ragnartz

VD, Håll Sverige Rent
johanna.ragnartz@hsr.se

xx

x

Anna Graaf

Hållbarhetschef, White Arkitekter
anna.graaf@white.sexx

Melanie Sjögren

Sustainability Manager, Stockholm Gas
melanie.sjogren@stockholmgas.se

x

x

ax

Verksamhetsrevisor

Anna Åström

Hållbarhetschef, Statens fastighetsverk
anna.astrom(at)stv.se

Styrelse

xx

Johan Sandström

Ordförande
Miljöspecialist, PostNord
johan.b.sandstrom@postnord.comxx

x

Lina K Wiles

Hållbarhetschef, Elis Sverige / Sustainability Manager, Elis Cluster Nordics
lina.k.wiles@elis.com

xx

x

Fredrik Franke

Head of External Relations & Engagement, Global Child Forum
fredrik.franke@globalchildforum.org

Karin Nyberg

CEO & Founder, Xvii
karin.nyberg@xvii.se

Johan Resare

Business Development Manager, Scania Group
johan.resare@scania.com

Malin Ljung Eiborn

Head of Sustainability, Prime Weber Shandwick
Malin.LjungEiborn@webershandwick.com

Johan Dolva Törnberg

Sustainability Advisor and CEO, Sustema
johan.tornberg@sustema.se